South Bohemi Jaguar meeting 2008

Datum 10. 1. 2009 16:59:39 | Téma: Články

Ve dnech 26. - 28. 9. 2008 proběhl v jižních Čechách první oficiální sraz největšího světového Jaguar klubu - Jaguar Enthusiasts clubu.
V sobotu 27.9.2008 se na náměstí v Českých Budějovicích sešlo skoro na dvě desítky převážně historických vozů značky Jaguar. Jednalo se o první akci česko-slovenské pobočky Jaguar Enthusiasts´clubu, největšího světového Jaguar clubu.

První akce JEC ( Jaguar Enthusiasts´Clubu ) byla zároveň i oslavou této historické události, která změnila život a pohled na automobily několika desítkám tisíc lidí po celém světě. JEC tímto také dal veřejnosti najevo, že začal oficiálně vyvíjet klubovou aktivitu v Čechách a na Slovensku.

Celá flotila vozů již od pátku obývala Hlubokou n. Vltavou, odkud také vyrazila na svou sobotní spanilou jízdu po jížních Čechách. Slavnostní start byl naplánován na krásné českobudějovické náměstí. Před startem samotným byly vozy vystaveny a divákům se tak naskytl unikátní pohled na vozy jako je Jaguar C-type, E-type, Jaguar XK120-150, S-type, XKR a další. Dovolili jsme si přizvat i vůz Aston Martin, který je sám o sobě unikátem a jehož majitelé nemají možnost vyrazit na žádné obdobné setkání.

Pro diváky bylo také připraveno představovací kolečko okolo budějovického náměstí. Příchozí tak měli možnost vidět vozy v akci. Burácející motory rozproudily krev snad všem přítomným. Od těch nejmenších až po ty nejstarší.

Před půl dvanáctou vozy postupně opouštěly startovací prostory a vydaly se na první část orientační trasy po jižních Čechách.

První zastávkou bylo muzeum v Jílovicích. Ideální a perfektně připravené místo, které nabídlo všem účastníkům a členům JEC neskutečnou podívanou. Do detailu připravené muzeum, nádherná prohlídka, útulná hospůdka a venku flotila jaguarů - prostě krásné okamžiky pro nás všechny.

Z Jílovic celá kolona vyrazila malebnými jihočeskými vesničkami směrem do Kaplice, kde byl naplánován oběd. Z kaplice všechny Jaguary vyrazily směrem na Lipno. Není nad to, vidět před sebou v levotočivé zatáčce skoro 2 desítky aut. Zažitky, které se nedají popsat. Nádherné počasí, podzimem zbarvená krajina a krásné výhledy na okolní kopce se nesmazatelně zapsaly do našich pamětí.

Celkově si dovolíme první setkání zhodnotit jako pozitivní. Ikdyž jsme si uvědomujeme několik malých chybiček, tak pozitiva převládají.

Závěrem bychom za celý organizační tým chtěli poděkovat všem, kteří se i přes původně nepříznivé počasí přihlásili a přijeli. Bez Vás by toto setkání nikdy neproběhlo a díky, že jste nás v tom nenechali samotné :)

Rádi bychom také poděkovali přítomným zástupcům města České Budějovice za podmínky, které nám vytvořili a všem, kteří se podíleli na přípravách a pomáhali nám s organizací celé akce.

Použitá litaratura: www.jec.czTento článek je z Oldtimeranonce.cz
http://www.oldtimeranonce.cz

WWW adresa článku je:
http://www.oldtimeranonce.cz/modules/AMS/article.php?storyid=12