Anketa Tatra: Na stupních vítězů stojí T603, T87 a T600

Datum 10. 1. 2009 16:59:28 | Téma: Články

Je rozhodnuto. Anketa kopřivnické Tatry končí. Čtenáři Aktuálně.cz a návštěvníci kopřivnického muzea rozhodli o tom, které tatrovky by automobilka mohla znovu vyrobit.
Vozy Tatra jsou českým "rodinným stříbrem". O oblíbenosti značky ostatně svědčí i to, že v aknketě na stránkách Aktuálně.cz čtenáři rozdělili přez 200 tisíc hlasů.

Přesné výsledky ankety budou známy až příští týden po sečtení hlasů z muzea tatrovek. Aerodynamická ´šestsettrojka´ nejoblíbenější

Nyní je pořadí takovéto - podle našich čtenářů se vítězkou stala se 46 822 hlasy - T603, notoricky známá limuzína, která od doby své výroby neztratila nic ze své elegance.

Krásky na stupních vítězů

Tatra 603

* I. místo: 46 822 hlasů:

Tatra 603, výjimečná a nezapomenutelná limuzína

* II. místo: 38 882 hlasů:

Tatra T87, kterou cestovali Hanzelka a Zikmund

*

III. místo: 28 037 hlasů:

Tatraplán T600: legenda, která okouzlila celé generace

*

Celkem hlasů: 201 730

Druhou příčku obsadila Tatra 87, s níž Hanzelka a Zikmund procestovali polovinu světaTřetím vozem, který by Tatra měla začít vyrábět je podle čtenářů tatraplán T600.

"Na základě výsledků ankety si necháme zpracovat studii, která se bude věnovat obnovení výroby vybraných modelů a kalkulaci spojených nákladů," řekl při spuštění ankety Ronald Adams, šéf společnosti Tatra.

Na základě výsledků studie pak automobilka rozhodne o zahájení výroby.

"Předběžně uvažujeme o roku 2010. Již nyní nám docházejí objednávky na nové vozy, i když výroba ještě nebyla zahájena," dodal Adams.

Kapota replik starých modelů tatrovek by měla být vyráběna přímo v továrně v Kopřivnici.

Novodobé tatrovky by podle šéfa Tatry typickými retro vozy v tradičním kabátu starých tatrovek, avšak s technologiemi splňujícími všechny požadavky na moderní vůz současnosti.

Použitá literatura: www.aktualne.centrum.czTento článek je z Oldtimeranonce.cz
http://www.oldtimeranonce.cz

WWW adresa článku je:
http://www.oldtimeranonce.cz/modules/AMS/article.php?storyid=2