Články - Články - 2. Křenovická jízda, aneb pokračování v krasojízdě! 15-17.7.2011 - Oldtimeranonce.cz

Přihlášení
Zapamatovat si heslo
Hlavní menu
Autor : jiritruc
Číslo článku : 138
Určeno pro : všechny
Verze 1.00.01
Datum zveřejnění: 8. 11. 2011 0:30:00
Přečteno : 1917
Články

2. Křenovická jízda, aneb pokračování v krasojízdě!

Letos, poučeni z minulého roku jsme začali s přípravami o dost dříve. Vše jsme začali už na podzimní schůzi. Plány byly nesmělé.

Sraz se pomalu blíží, počasí je objednáno, vše připraveno. V pátek večer začínají přijíždět první posádky.

 


Je sobota ráno a postupně vyrůstá hlavní stan, stánek s občerstvením a průjezdní brána zapůjčená autoklubem ČR. Počasí nám přeje, na obloze ani mráček. Padla osmá hodina a louka se začala plnit veterány všech značek. Při příjezdu každá posádka vyplňuje přihlášku, dostává mapky a potřebné formuláře. Poté následuje focení. Postupně začala louka svítit všemi možnými barvami nablýskaných automobilů a motocyklů. Okolo desáté hodiny už skoro není kde parkovat. Oficiální zdroje uvádějí 95 veteránů a neoficiální něco přes stovku. Na jedenáctou hodinu je připraven start prvních posádek. Již čtvrthodiny před jedenáctou se začíná před startem tvořit kolona.

Po trase jsou pro posádky připraveny čtyři stanoviště s úkoly a mnoho dalších otázek týkajících se motorismu, okolí Křenovic, nebo například nakreslit svého veterána. Při prvním úkolu musí posádka poslepu z pytle pohmatu poznat součástky z automobilu. Na druhém je pro posádku připravena heligonka, kde musí poznat hranou písničku. Dále posádka musí kolem z „Mini“ sestřelit kuželky v podobě lahví s vodou. Při příjezdu do cíle etapy jsou připraveny šipky. Kde se dle koeficientu přičítaly nebo odečítaly body. Při plnění úkolů se posádky náramně bavily. Cíl je v Milevsku na náměstí, kde je dle libosti možnost oběda. Postupně se náměstí zaplňuje veterány. Hned se přichází podívat na tyto skvosty i mnoho místních obyvatel, kteří se slzou v oku vzpomínají, jak s těmito vozidly dříve jezdili a prožívali různé příhody.

Okolo třetí hodiny, když už mají všichni plná břicha, kolona pokračuje směrem na hrad Zvíkov. Na Zvíkově je zajištěno parkování hned u hradu a posádky si mohou prohlédnout zámek a krásné okolí, stékají se zde totiž Vltava a Otava. Odjezd zpět do Křenovic je naplánován do páté hodiny, kvůli vyhodnocení výsledků.

V Křenovicích se louka opět začíná plnit. Atmosféra houstne. Posádky jsou netrpělivé a posedávajíc u piva s masem klábosí o závodu a úkolech. Padla šestá hodina a je to tu. Vyhodnocení 2. Křenovické jízdy a dalších cen. Například za nejhezčí obrázek, za nejstarší stroj. Český veterán klub, který měl do Křenovic hvězdicovou jízdu, vyhlašuje soutěž elegance. Nakonec každý na památku dostává pamětní list s fotkou svého veterána. Po vyhlášení posádky postupně odjíždějí ke svým domovům nakrmit děti. Po setmění na louce zůstává pouze hrstka odvážných. Oddych pro pořadatele. Letošní druhý ročník vyšel na výbornou. Velké dík patří všem zúčastněným za skvělou atmosféru a tomu pánovi co řídí počasí.

Printer Friendly Page Pošli tetno článek kamarádovi
Rychlé vyhledávání
Kalendář akcí
Červen 2021
Add event Přidej akci
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Nadcházející akce
Oldtimeranonce.cz - veterán web pro všechny příznivce historických vozidel